Jak sprzedać mieszkanie drożej? 5 podstawowych trików

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem, co nie oznacza jednak, że nie można zbyć jej drożej. Czy jest sposób na to, aby zwiększyć wartość nieruchomości? Okazuje się, że dzięki niektórym trikom tak.

Home staging

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu mieszkania do sprzedaży. Wprowadzając nawet niewielkie zmiany, można odmienić wnętrze nie do poznania. Drobny remont nie będzie kosztowny, a możne pomóc w sprzedaży nieruchomości. Obecnie usługa home stagingu cieszy się coraz większą popularnością, to dobra inwestycja i warto wziąć pod uwagę taką opcję, szczególnie jeśli zależy nam na czasie.

Porządek

Mieszkanie, które wystawiamy na sprzedaż, powinno być posprzątane, to bardzo ważna kwestia. Dzięki generalnym porządkom, wnętrze może stać się bardziej atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i bardzo często decyduje o tym, czy mieszkanie będzie cieszyć się zainteresowaniem, czy wręcz przeciwnie. Najlepiej przed prezentowaniem mieszkania pozbyć się zbędnych, starych mebli, które niepotrzebnie zajmują przestrzeń, starych firanek i dywanów oraz doprowadzić do porządku takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka. Przygotujmy mieszkanie tak, aby wyglądało na zadbane i świeże tłumaczy ekspert portalu informacjakredytowa.com.

Zachowaj minimalizm

Mieszkanie powinno sprawiać wrażenie przestronnego i przytulnego jednocześnie. Warto stawiać na minimalizm, szczególnie gdy mamy na sprzedaż niewielką kawalerkę. Pomieszczenia można optycznie powiększyć, decydując się na zachowanie minimalizmu, zarówno jeżeli chodzi o wyposażenie, jak i dodatki. Lepiej zainwestować w pojemne komody, niż prezentować mieszkanie, w którym stoi starodawna meblościanka, która ogranicza przestrzeń i sprawia, że pomieszczenia wyglądają na dużo mniejsze, niż są w rzeczywistości.

Dzięki kilku prostym trikom możemy podnieść wartość mieszkania. Nie trzeba robić dużych, kosztownych remontów, czasami wystarczy zmiana koloru ścian czy wyniesienie starych mebli. Jeżeli szukamy nabywcy na własną rękę, istotnym aspektem będą dobrej jakości zdjęcia mieszkania oraz szczegółowy opis, który ma zachęcać do zakupu.