Chwilówka – czy rzeczywiście jest taka zła?

Pożyczki pozabankowe, to w niektórych sytuacjach jedyne wyjście. Osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej lub dotychczas nie spłacały zaciągniętych zobowiązań finansowych w terminach, przez co znalazły się w Krajowym Rejestrze Dłużników, niestety nie mogą liczyć na pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy.

Gdy potrzebujemy gotówki „na wczoraj”, a nie mamy własnych oszczędności, zazwyczaj decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, która w ostatecznym rozrachunku jest droższa, niż kredyt. Obecnie na rynku firm pożyczkowych jest naprawdę dużo, dlatego oferty stają się coraz bardziej atrakcyjne, dzięki temu możemy liczyć na dużo lepsze warunki, niż jeszcze kilka lat temu. Jak każdy produkt finansowy pożyczka ma wady i zalety. Do zalet trzeba zaliczyć minimum formalności oraz szybkość realizacji zlecenia. Do wad koszty – pożyczanie pieniędzy bez posiadania zdolności kredytowej jest droższe od normalnego kredytu, przy czym im mniejsza kwota pożyczki, tym niższe koszty jej uzyskania. Nawet jeżeli oprocentowanie pożyczki nie jest wysokie, to odsetki za nieterminowe spłacanie rat może być początkiem poważnych problemów. To, dlatego przed podjęciem współpracy z instytucją pożyczkową, warto dokładnie przeanalizować budżet i policzyć, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacać raty w ustalonych terminach, jeżeli nie lepiej nie decydować się na branie pożyczki tłumaczy ekspert portalu pozyczki-gotowkowe.com.pl. Nawet kiedy znajdujemy się w sytuacji kryzysowej, gdzie potrzebna jest nam naprawdę szybka gotówka, to nie warto podejmować decyzji o pożyczce bez wcześniejszego zastanowienia i przeanalizowania swoich potrzeb i możliwości.

Ponieważ firmy pożyczkowe nie weryfikują zdolności kredytowej klientów w takim stopniu jak banki, co więcej są skłonne pożyczyć pieniądze osobom, które mają złą historię kredytową i posiadają inne kredyty, można powiedzieć, że jest to rozwiązanie dostępne praktycznie dla każdego. Mimo to, decydując się na takie rozwiązanie należy być ostrożnym i dobrze przekalkulować swoje finanse. Jeżeli nie będziemy w stanie spłacać rat pożyczki w terminie, niestety czeka nas spłata dużo wyższej kwoty, w ten sposób bardzo łatwo jest popaść w długi.